RSS
czwartek, 26 czerwca 2014

To czy urządzimy ogród w stylu angielskim, czy też japońskim zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji i upodobań. Nie ulega jednak wątpliwości, że w każdych warunkach świetnie będzie się prezentowało mniejsze lub większe oczko wodne.

W połączeniu z ciekawą roślinnością, jak chociażby tatarak czy też lilie, będzie ono stanowiło największa atrakcję naszego ogrodu. Rozwiązanie to spodoba się zwłaszcza dzieciom, kiedy w wodzie zamieszkają kolorowe karasie. Karmienie tych wielobarwnych rybek to także spora atrakcja. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że poza tymi "planowanymi" mieszkańcami, stawik mogą zasiedlić także żaby, a już na pewno od czasu do czasu będą przylatywały ważki i inne owady, lubiące środowisko wodne, dzięki czemu nas ogród będzie tętnił życiem.

09:11, twojogrodd
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 czerwca 2014

Większość z nas marzy o odrobinie zieleni w pobliżu swojego mieszkania. O wiele łatwiej jest to zorganizować osobom, które mieszkają w domu, jednakże jeżeli posiadamy chociażby niewielki balkon, możemy stworzyć mini ogród, który będzie miejscem na chwilę odpoczynku.

Mamy bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o dobór roślin. Jeżeli preferujemy kwiaty w donicach lub „balkonówkach”  możemy zasadzić  surfinie, begonie lub pelargonie. Gdybyśmy jednak chcieli poczuć odrobinę egzotyki, warto zainwestować w cytrusy, na których przy odrobinie szczęścia pojawią się owoce. Bardzo ładnie będą się prezentować pnące lub zwisające truskawki, które dodatkowo uraczą nas pysznymi owocami.

12:50, twojogrodd
Link Dodaj komentarz »